Spotkanie z Leszkiem Cichym

8 grudnia 20161208_104003naszą szkołę odwiedził Leszek Cichy – czołowy polski himalaista, który razem z Krzysztofem Wielickim pierwszy zdobywca Mount Everestu zimą, człowiek epoki w której, gdy świat obiegała wieść o kolejnym zimowym wejściu na ośmiotysięcznik, to oznaczało jedno – to byli Polacy, lodowi wojownicy.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania piosen20161208_115210ką wykonaną przez uczniów klasy IIIa szkoły podstawowej. Pan Leszek był bardzo wzruszony i zaskoczony. Powiedział, że jeszcze nikt o nim piosenki nie napisał. Gość nasz opowiedział nam, kiedy rozpoczęła się jego przygoda wspinaczkowa i jak zakochał się w górach. Później przedstawił film z wyprawy zdobycia Mount Everest. Spotkanie trwało dwie godziny, wszyscy słuchali z zaciekawieniem. Na pamiątkę spotkania uczniowie wręczyli panu Leszkowi anioła (pierwsze miejsce w szkolnym konkursie).