Rok szkolny 2017/2018

Szkolny Konkurs „Mam talent”

Wielu naszych uczniów jest bardzo uzdolnionych, niektórzy mają swoje pasje, hobby nieznane bliżej szkolnej społeczności. Okazją do ich prezentacji był szkolny konkurs  „Mam Talent”, który po raz pierwszy odbył się w naszej szkole 15 maja. Konkurs zorganizowany przez gazetkę szkolną „Gimpresska” ma  na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Nasi uczniowie i nie tylko uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, talenty i uzdolnienia.  Nie zabrakło wokalistów, instrumentalistów, recytatorów, tancerzy  oraz dzieci uzdolnionych sportowo. Konkurs zakończył występ pani Agnieszki Kowalczyk, która niezwykle barwnie opowiedziała „Bajkę o złodzieju”.  Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo  towarzyszącej tremy  wszyscy spisali  się świetnie,  wykazując przed publicznością nieprzeciętny talent. Jury w składzie: pani wicedyrektor Elżbieta Frączek, nauczyciel muzyki i zajęć artystycznych p. Hanna Żółkowska-Koper oraz przedstawicielka zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej, uczennica kl. VII Justyna Karczewska, wyłoniło najbardziej uzdolnionych. 

Wszystkim uczniom  gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. W czasie najbliższego apelu szkolnego otrzymacie dyplomy i upominki. Zaprezentowaliście się wspaniale. Musimy pamiętać, że w każdym z nas drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować. Do zobaczenia za rok.

Iwona Patoka

Życzenia i kwiaty dla Mam

Z kilkudniowym opóźnieniem dzieciaki z całej szkoły podstawowej zebrały się na sali gimnastycznej, aby śpiewać piosenki, recytować wierszyki, tańczyć i składać życzenia zgromadzonym licznie Mamom. Wśród gości nie zabrakło również Tatusiów, których święto dopiero za miesiąc. Również do nich dzieci kierowały swoje życzenia. Część artystyczną przygotowali najmłodsi uczniowie i zerówkowicze pod czujnym okiem swoich nauczycielek.

Kazimierz Dolny... w deszczu

W optymistycznych nastrojach, pełni nadziei, że nie sprawdzą się prognozy zapowiadające deszczowy dzień, uczniowie klas czwartych z Grębkowa i z Kopci wyruszyli 16 maja na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Piękne, historyczne polskie miasteczko przywitało nas jednak kroplami deszczu. Zaopatrzeni w pelerynki przeciwdeszczowe, kurtki i parasole ruszyliśmy na Górę Zamkową (w głowach tliła się nadzieja – przecież nie będzie padać przez całą wycieczkę).

Druga atrakcja – pieczenie drożdżowych, kogutów pozwoliła nieco przeschnąć naszym okryciom. Rozgrzaliśmy się również, formując z ciasta tradycyjne Kazimierzowskie wypieki. Na zwiedzanie eko-busami miasteczka i jego okolic wyruszyliśmy po zjedzeniu smacznego obiadu. Cóż to była za wyprawa! My w eko-busach, odsłonięci od pięknych widoków foliowymi ściankami, raczeni historycznymi opowieściami i legendami – wokół deszcz! Wycieczka Wąwozem Korzeniowy Dół – oczywiście w strugach deszczu... Naszych uczniów humor jednak nie opuszczał: spacerujący po ulicach Kazimierza przechodnie z zainteresowaniem oglądali się za „wesołymi eko-busami” - to wracający z wąwozu nasi wycieczkowicze radośnie i bardzo głośno śpiewali znane przeboje: „Miłość w Zakopanem” i „Przez Twe oczy zielone”.

W strugach deszczu rozpoczęła się ostatnia atrakcja – rejs statkiem po Wiśle. Nadal rozbawionym dzieciakom towarzyszyły fruwające wokół mewy. Nie lada atrakcją była możliwość stanięcia za sterem obok kapitana. Na koniec wycieczki nie obyło się oczywiście bez zakupów. Przed wyruszeniem w drogę powrotną, na Kazimierzowskim rynku kupiliśmy pamiątki. Wśród nich nie zabrakło glinianych i ceramicznych kogucików. Trudno uwierzyć, że na chwilę przestał padać deszcz.

Tak oto wycieczka „Kazimierz Dolny na wiosnę” zmieniła się na wycieczkę „Kazimierz Dolny w deszczu”.

admin

Akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja

Akademia upamiętniająca 227 rocznicę uchwalenia pierwszej w Polsce, pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji została w tym roku przygotowana przez uczniów gimnazjum i klasy siódmej. Artyści przypomnieli ważne wydarzenia i postaci z okresu historycznego poprzedzającego uchwalenie przez polski sejm tego niezwykle znaczącego aktu prawnego. Przedstawili tło historyczne i postacie związane z samych uchwaleniem Konstytucji 3 maja.
Część artystyczną uczniowie przygotowali pod kierunkiem pań: Hanny Żółkowskiej-Koper, Anny Głuchowskiej i Moniki Skwierczyńskiej.

admin

KSIĄŻKA I RÓŻA

23 kwietnia obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH.
Data ta jest datą symboliczną. 23 kwietnia urodzili się lub odeszli znani pisarze, m.in.: Cervantes, Szekspir, Nabokow, Vallejo.
Polska przystąpiła do konwencji o przestrzeganiu praw autorskich w 1976 r. Odtąd na polskich książkach, filmach, płytach, kasetach i innych wydawnictwach umieszczany jest znak zastrzeżenia praw autorskich - copyright.
Dzień też wiąże się również z katalońskim obyczajem. Każdy mieszkaniec Katalonii w dniu św. Jerzego - patrona tego regionu- obdarowywał swoich bliskich książkami i różami.
Uczniowie kl. VI A, naśladując Katalończyków, wykonali podczas zajęć w bibliotece szkolnej czerwone róże. Niewątpliwie lektura w takim otoczeniu jest jeszcze przyjemniejsza.
Monika Skórka

« 2 z 8 »