Masa solna

listopad/grudzień 2014

Aniołami zima się zaczyna i przypomina, że święta są tuż tuż.
Pod takim hasłem odbywały się listopadowo grudniowe zajęcia na Kółku Plastycznym. Dzieci wykonały anioły z masy solnej. Uczyły się, jak samodzielnie wykonać masę, potem lepiły z niej swoje autorskie wizje skrzydlatych pomocników, a na koniec pomalowały i polakierowały swoje dzieła.
Lepienie aniołów nie odbywało się od tak po prostu. Prace dzieci można kupić a pieniądze przeznaczone będą na materiały plastyczne, które pomogą młodym artystom rozwijać się.
Od środy 10 grudnia anioły można oglądać i kupić w Publicznej Bibliotece w Grębkowie.

Decoupage

listopad 2014

Na kółku plastycznym liczna grupa uczniów wykonywała obrazek na szle techniką decoupage. Technika ta polega na naklejaniu ozdobnych motywów na przedmiot, domalowywaniu tła oraz lakierowaniu, tak by przedmiotu można było używać na co dzień. Dzieci dopiero uczą się tej techniki, obrazki na szkle to ich pierwsze dzieła.

Filcowanie

październik 2014

W październiku uczniowie zapoznawali się z technikami filcowania wełny na sucho i mokro. Dużo było przy tym dobrej zabawy.

« 2 z 2 »