Monthly Archives: kwiecień 2026

21kw./26

Akcja „Żonkile” w naszej szkole

 

20 kwietnia nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję „Żonkile”, upamiętniającą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie obejrzeli, bądź w najbliższym czasie obejrzą materiały edukacyjne przygotowane przez Muzeum POLIN, rozmawiali o znaczeniu pamięci historycznej oraz o wartościach takich jak odwaga, solidarność i godność człowieka.

W klasach odbyły się zajęcia tematyczne, a uczniowie wykonali symboliczne żółte żonkile, które stały się wyrazem szacunku dla bohaterów tamtych wydarzeń. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli akcja ponownie stała się ważną lekcją historii i empatii.

Opiekun SU

Marlena Laskowska

21kw./26

Dzień Tosta 20.04

Dzień Tosta

20 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Tosta. Uczniowie mogli spróbować różnych rodzajów tostów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wspólne świętowanie wprowadziło dużo radości i pysznych zapachów do szkolnych korytarzy. Zebrane podczas wydarzenia pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia do szkolnej strefy chillout.

Marlena Laskowska 
17kw./26

49. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

Uczniowie naszej szkoły z sukcesami!

13 marca 2026 r. w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyły się eliminacje powiatowe 49. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

W wydarzeniu wzięło udział 79 laureatów konkursów szkolnych i gminnych, którzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i ogromne zaangażowanie w interpretację utworów literackich.

W kategorii I (klasy I–III):

I miejsce – Szymon Nykiel z klasy IIb

II miejsce – Wiktoria Szymczakowska z klasy IIa  

W kategorii III (klasy VII–VIII):

Weronika Nykiel z klasy VIIIa otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zdobywcy I miejsca, Szymonowi, który będzie reprezentować nasz powiat podczas finału konkursu w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie, który odbędzie się w dniach 18–19 kwietnia 2026 roku.

16kw./26

Śniadanie wielkanocne klasy VIIIa

Śniadanie wielkanocne przygotowane przez uczniów klasy 8a było wyjątkowym wydarzeniem, które połączyło tradycję, współpracę i radość wspólnego świętowania. Uczniowie samodzielnie zadbali o dekoracje, przygotowali tradycyjne potrawy oraz stworzyli ciepłą, świąteczną atmosferę.

Na stołach pojawiły się jajka, babki, mazurki, sałatki oraz inne wielkanocne przysmaki. Wspólne spotkanie było okazją do integracji, rozmów i podsumowania wspólnie spędzonych lat w szkole.

To piękny przykład zaangażowania, kreatywności i współpracy uczniów, którzy z dumą zaprezentowali swoje umiejętności i wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój.

Marlena Laskowska