Światowy Dzień Walki z Depresją. Rusza ważna akcja edukacyjna

Bez tytułu

Kiedy mówimy o depresji, automatycznie kojarzy nam się to ze smutkiem, obniżonym nastrojem. Określenie to przeszło nawet do języka potocznego i używa się go często po prostu dla określenia złego samopoczucia. Trzeba jednak pamiętać, że jest to choroba. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie.

Światowy Dzień Walki z Depresją wypada 23 lutego. Z tej okazji Answear.com oraz Fundacja Można Zwariować rusza z nową akcją edukacyjną pod hasłem: „Zadbaj o to, co jest w środku”. Celem jest zwiększenie świadomości na temat depresji, a także możliwości jej leczenia.

 

Bez tytułu3

Jak zwrócić się o pomoc do osoby bliskiej (rodzina przyjaciele)? 

Jak zwrócić się o pomoc do kogoś, z kim nie mamy bliskiej relacji? 

Jak zwrócić się o pomoc do specjalisty? 

5

Jak reagować w sytuacji, kiedy ktoś komunikuje problem w social mediach? 

Jak reagować w sytuacji, kiedy widzimy, że ktoś wysyła pewne sygnały, ale nie zwraca się o pomoc? 

Jak reagować w sytuacji, kiedy ktoś mówi nam wprost o swoich problemach? 

Mówienie o swoich problemach nie jest łatwe. Jednak, gdy opowiemy komuś o swoim samopoczuciu, możemy poczuć bezpieczeństwo i przynależność. Dzięki temu stworzymy wokół siebie środowisko przyjazne i bliskie.

6

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasza otwartość jest nieocenionym wsparciem dla tych, którzy szukają pomocy.

POTRZEBUJESZ POMOCY?

7

Antydepresyjny telefon zaufania (bezpłatny, 24/7)
22 484 88 01

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym
800 70 2222

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (bezpłatny, 24/7)
116 111

Pamiętaj, że sięgnięcie po pomoc jest pierwszym krokiem do pokonania kryzysu.
https://zwjr.pl/