Wycieczka kl. VII i VIII do Warszawy

 

13

30 stycznia uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły pod opieką Pani Marleny Osmólskiej, Magdaleny Maksymiak oraz Janiny Mironiuk wybrali się na wycieczkę do Warszawy.  Najpierw odwiedziliśmy Hangar 646. Instruktorzy zapoznali nas z zasadami BHP obowiązującymi w hali, po czym zrobiliśmy krótką rozgrzewkę i uczestniczyliśmy w zajęciach w-f. Następnie mieliśmy czas wolny. Skorzystaliśmy z wielu atrakcji, zjeżdżaliśmy ze zjeżdżalni oraz na tyrolce i, oczywiście,  do woli skakaliśmy na trampolinach.
Naszym drugim przystankiem był teatr Studio Buffo, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Metro” w reżyserii Janusza Józefowicza. W rolę głównych bohaterów wcielili się Magdalena Dąbkowska, Jerzy Grzechnik oraz Maciej Robakiewicz. Akompaniamentem muzycznym zajęły się Agata i Maryna Miklaszewskie. Przedstawienie opowiada o grupie młodych ludzi, którzy wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. To opowieść o marzeniach i o pasji, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.
Na koniec zwiedziliśmy ogród świateł w Wilanowie. Obejrzeliśmy tam różnorodne, niesamowicie oświetlone ozdoby. Było naprawdę pięknie i oryginalnie.

Około godziny 20.00 zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń, wróciliśmy do Grębkowa. To był bardzo ciekawie spędzony dzień.
Roksana Makowska, koło dziennikarskie