“Poczuj chemię do fizyki”- doświadczenia i eksperymenty grupy “Zaelektryzowani”

image0

2 listopada 2022 naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani” i przedstawiła spektakl pt. „Poczuj chemię do fizyki”.

Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. Goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru, doświadczenia z przyssawkami budowlanymi, „przejażdżka” poduszkowcem. Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one uczniom wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być wesoła, widowiskowa, ciekawa i pasjonująca.