Dzień Origami – 24 października 2022r.

IMG2022102508371424 X w bibliotece szkolnej świętowaliśmy Dzień Origami.

Od dzisiaj na pewno wszyscy uczniowie klasy III B wiedzą, że origami to tradycyjna japońska sztuka składania papieru, która opiera się na tworzeniu modeli bez użycia nożyczek i kleju.

Co oznacza słowo „origami”?

Na słowo origami składają się dwa japońskie znaki – ori czyli składać lub zginać oraz kami –  papier.

Trzecioklasiści z pełnym zaangażowaniem przystąpili do realizowania prostych form zaproponowanych przez bibliotekarza, a pod koniec zajęć przejęli inicjatywę i sami pełnili rolę instruktorów. Modele statków, według wskazówek Marysi, bardzo  spodobały się koleżankom i kolegom.

Zachęcamy wszystkich do zabawy w składanie papieru.

Dlaczego warto?

Bo origami pobudza układ nerwowy, integrując w czasie składania papieru pracę obu półkul mózgowych i angażując wszystkie zmysły dziecka. Rozwija zdolności manualne, uczy dokładności i precyzji. Ma duży wpływ na rozwój logicznego myślenia. Rozbudza wyobraźnię, uczy kreatywności, pomaga stworzyć atmosferę aktywności twórczej. Jest wspaniałym sposobem spędzania czasu wolnego, ponieważ sprawia radość i daje satysfakcję z wykonanej pracy.

Zatem do dzieła!