Zapamiętaj tamten WRZESIEŃ!

IMG20221005114611-001 “WOJNA – to łzy i cierpienie!

WOJNA – czyni zamęt w ludzkich sercach!

WOJNA – niesie ból, zło i nienawiść!”

Dnia 6 października 2022 roku  w naszej szkole odbył się uroczysty apel przypominający wydarzenia sprzed osiemdziesięciu trzech lat  – wybuch II wojny światowej.

W akademii udział wzięli uczniowie klasy 8 i 7. Scenariusz zawierał   najistotniejsze informacje z przebiegu kampanii wrześniowej,  sowieckiej agresji  i  działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Patriotyczne treści przekazane zostały poprzez recytację wierszy polskich poetów, prezentację multimedialną  i dekorację pokazującą obraz tamtych bolesnych  wydarzeń. Nasi uczniowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Dla wszystkich  była to cenna lekcja historii przypominająca, że nasza dzisiejsza wolność została okupiona krwią milionów ludzi. W ten sposób złożyliśmy hołd naszym narodowym bohaterom.