Spotkanie z Jolantą Reisch-Klose

W czwartek 19 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grębkowie odbyło się spotkanie z Jolantą Reisch-Klose – autorką opowiadań dla dzieci, dziennikarką prasową i radiową, tłumaczką, laureatką wielu nagród branżowych.
W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie kl. V, którzy wspólnie z koleżankami i kolegami ze szkół w Kopciach i Trzebuczy mieli możliwość poznać pracę pisarską od podszewki. Pani Jolanta Reisch-Klose przedstawiła dzieciom, jak przebiega proces pisania książek. Podkreśliła ogromną rolę wyobraźni w akcie tworzenia. Autorka podzieliła się swoją pasją pisania książek biograficznych, prezentując swoje dwie najnowsze publikacje: „Franciszek. Papież tysiąca uśmiechów” i „Dlaczego Jan Paweł II lubił wtorki”. Ciekawostki z życia papieży wzbudziły duże zainteresowanie dzieci.
Na zakończenie uczestnicy mieli okazję zakupić książki z dedykacją od autorki oraz otrzymać autograf.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia ze spotkania