Solidarni z Ukrainą

94 marca 2022r. Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zorganizowali przemarsz ulicami Grębkowa „Solidarni z Ukrainą”. Do przemarszu zaproszeni zostali włodarze gminy Grębków oraz mieszkańcy Grębkowa. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali druhowie z grębkowskiej OSP.

Marsz rozpoczął się pod szkołą, a zakończył na rynku Grębkowa. Pan Wójt  Bogdan Doliński podziękował wszystkim za przybycie, inicjatywę oraz podniosłą atmosferę. Następnie przemówiła Pani Dyrektor szkoły Grażyna Sawicka, która zachęcała, aby włączyć się do  zbiórki produktów dla uchodźcow z Ukrainy, którzy już są w naszej gminie. Symbolicznie wypuściła w niebo niebiesko-żółte balony.

Podsumowaniem wydarzenia było uczczenie minutą ciszy żołnierzy, którzy polegli – w tym czasie zawyła syrena strażacka.

W czasie przemarszu miało miejsce wzruszające zdarzenie – Pan z przejeżdżającego tira machał, trąbił i krzyczał „Chwała Ukrainie” – był to obywatel Ukrainy, który w ten sposób dziękował uczestnikom przemarszu.

Ukraino jesteśmy z TOBĄ !!!!

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu

Film z przemarszu nagrany i zmontowany przez ucznia klasy VII Dawida Boruca

.

image000000_2

Dawid Boruc klasa VII

JESTEŚMY Z TOBĄ UKRAINO

Jesteśmy z Tobą Ukraino
Dla Ciebie nastał trudny czas
Za wolność Twoją ludzie giną
Płonie niejedno z Twoich miast.

Jesteśmy z Tobą Ukraino
I otwieramy polski dom
Dla Twoich dzieci…łzy im płyną
Z serc, oczu…chcemy ulżyć łzom.

Jesteśmy z Tobą Ukraino,
Niech WOLNOŚĆ przejdzie przez Twój próg
Niechaj  bombowce z nieba zginą
Zawsze nad Tobą czuwa Bóg!

Agnieszka Kowalczyk