Narodowe Święto Niepodległości – 2021

1-IMG_20211111_095701Już od kilku lat 11 listopada odbywają się gminne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Również w tym roku przy krzyżu pomniku zgromadzili się mieszkańcy Grębkowa i okolicznych miejscowości. Uroczystość rozpoczęła sie Mszą Świętą w grębkowskim kościele, po czym nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych gminnych OSP  i wszystkich uczestników mszy do centrum Grębkowa.  Okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Grębków Pan Bogdan Doliński. Pan Wójt, przedstawiciele Rady Gminy i gminnych instytucji złożyli kwiaty i zapalili znicze pod krzyżem pomnikiem (naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Grażyna Sawicka). W uroczystości wzięli udział przedstawiciele grębkowskiej szkoły – uczniowie i nauczyciele. Nie zabrakło uczniów zrzeszonych w 3 Gromadzie Zuchowej “Pogodne niedźwiadki” oraz w 3 Środowiskowej Drużynie Harcerskiej “KeDyw”. Harcerze dostąpili zaszczytu wciągnięcia na maszt flagi państwowej oraz pełnili wartę honorową przy krzyżu pomniku.

Dzień wcześniej, 10 listopada, społeczność naszej szkoły  zaakcentowała swój udział w obchodach Święta Niepodległości przystępując do akcji “Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele zaśpiewali w klasach “Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

#SzkołaDoHymnu