Klasy czwarte w Warszawie

12-12We wtorek 28.09.2021r. byliśmy na wycieczce w Naszej Stolicy!!!

Na początku odwiedziliśmy teatr Kamienicę, gdzie gościliśmy na multimedialnym spektaklu „Ekipa Kulka” (występował tam m.in. Michał Wójcik z kabaretu „Ani Mru Mru”, czy przebojowy Pan Henio). Po spektaklu (który wprawił nas w wyśmienity nastrój), spotkaliśmy samego właściciela i aktora Pana Emiliana Kamińskiego, który zrobił sobie z Nami zdjęcie!!!
Potem ruszyliśmy na podbój Zamku Królewskiego – w towarzystwie elektroniki – po zamku oprowadzał nas … elektroniczny przewodnik…, ale ciekawe doświadczenie…   A później spacer po Starówce, czyli po rynku Starego Miasta; ale to też nie był zwykły spacer! Odwiedzaliśmy wraz z paniami przewodniczkami miejsca, w których zabawiał słynny Bazyliszek, pływała Syrenka, mieszkał Wars i Sawa, czy  …obchodziliśmy dzwon – który spełnia marzenia!
Wizytę zakończyliśmy zwiedzaniem Królewskich Łazienek. W nich zobaczyliśmy limuzynę Józefa Piłsudskiego, podarowaną Mu przez naród w podziękowaniu za zasługi. Odwiedziliśmy również Pana Henryka Sienkiewicza – oczywiście pozdrowiliśmy Go od całej szkoły; prosił żebyśmy przekazali, że i Was zaprasza!
My również zapraszamy do odwiedzenia Warszawy!
Tam jest pięknie!

Klasa IVa i IVb