Akcja weteran

202337047_524364412046228_8442812756484827686_n29 maja obchodzimy Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Z tej okazji w ramach lekcji języka polskiego uczniowie klasy V wzięli udział w akcji “MISJA-WETERAN, SZANUJĘ I WSPIERAM”. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju oraz Klub 18 Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego.

Zadaniem uczestników akcji było napisanie listu, pozdrowień lub samodzielne wykonanie kartki (laurki) ze słowami podziękowania i wsparcia dla żołnierzy weteranów. Wysyłając listy i kartki do weteranów Misji poza granicami Polski, uczniowie wyrazili dla nich szacunek i uznanie. Adresaci to służby mundurowe, które swoją codzienną służbą, często daleko poza granicami naszego kraju, dbają o to, aby nasza Ojczyzna pozostała wolna od zagrożeń otaczającego świata, a społeczeństwo kraju, dla którego służą lub służyli, mogło dzięki ich obecności odbudować swoją państwowość i spokojną codzienność.

Uczniom klasy V serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w tej akcji!

.