Obchody Roku Norwida – konkurs plastyczny

Sejm i Senat RP ogłosiły rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida z racji przypadającego w tym czasie 200-lecia urodzin artysty. Z tej okazji w kraju organizuje się szereg inicjatyw. Również w naszym kalendarzu szkolnym zaplanowaliśmy różne działania mające na celu upamiętnienie poety i popularyzację jego twórczości: projekty, konkursy, programy artystyczne.

We współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Grębkowie oraz szkołami z naszego terenu został ostatnio zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów kl. IV-VIII na projekt plakatu promującego obchody Roku Norwida w Gminie Grębków . Nagrody przyznano w II kategoriach: I – prace wykonane z użyciem technik komputerowych i II – prace plastyczne wykonane manualnie. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli i wzięli udział w konkursie. Zdaniem jury młodzież wykazała się dużą pomysłowością i kreatywnością. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

W kategorii I miejsce I zajęła Oliwia Komorowska z kl. VII B.

Wyróżnienia przyznano następującym osobom:

Aleksandra Patoka kl. VIII
Dawid Boruc kl. VI
Roksana Makowska kl. VI
Kacper Celiński kl. V.

W kategorii II miejsce III zajęła Wiktoria Namięta z kl. VII A.

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach i inicjatywach związanych z obchodami Roku Norwida.

Iwona Patoka