Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

20191113_112308W dniach 13 i 15 listopada uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.
Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację pt. „Niedokończone zaklęcie”. Przedstawienie przygotowali koledzy i koleżanki z klasy VI B. Szóstoklasiści wcielili się
w postacie dobrze znane najmłodszym czytelnikom: Kopciuszka, trzech świnek, wilka, detektywa Pozytywkę, Marcela i kota Cukierka. Pierwszaki odgadywali także zagadki dotyczące bajkowych bohaterów. Kulminacyjnym momentem spotkania było złożenie przyrzeczenia, że będą kochać i szanować książki. Następnie wszyscy własnoręcznie podpisali się pod zobowiązaniem.
Uczniowie szóstej klasy pomogli pierwszoklasistom w wyborze książek.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

„W świecie książek w bibliotece,
o czym już zapewne wiecie,
książka zawsze na Was czeka
i przyzywa Was z daleka”