Akcje wolontariatu

20191116_160848W sobotę 16 listopada 14- cioro wolontariuszy z Zaspołu Szkolno- Przedszkolnego w Grębkowie
wraz z opiekunami udało się do noclegowni w Siedlcach. Tam zostały przekazane dary, które były zbierane w szkole w ramach akcji Caritas „ZMYJ SZAROŚĆ Z ICH ŻYCIA”. Były nimi środki czystości
i środki do higieny osobistej. Młodzież naszej szkoły poznała w jakich warunkach i jak żyją ludzie bezdomni i dowiedziała się, że potrzebują oni wszystkiego, co jest człowiekowi potrzebne do życia, dlatego też do szkoły można przywozić czyste ubrania dla mężczyzn i kobiet, meble, które są już niepotrzebne, ale nadają się do użytku, szklanki, kubki, sztućce itp. Wszystko zostanie przekazane noclegowni.

Wolontariusze pragną podziękować Zakładowi Gospodarki Komunalnej
za zapewnienie bezpłatnego transportu do Siedlec w dniu 16 listopada.

W grębkowskiej szkole trwają jeszcze dwie akcje. Pierwsza – „ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”W ramach tej akcji jest zbierana żywność o długiej przydatności do spożycia i środki chemiczne, które przed świętami Bożego Narodzenia zostaną przekazane ludziom potrzebującym z parafii i gminy Grębków. Druga akcja to zbieranie wszystkiego, co jest potrzebne zwierzętom w schronisku: karma, smycze, koce itp. Zachęcamy do pomagania, bo WARTO POMAGAĆ.

Agnieszka Kowalczyk