Wyjazd na sztukę teatralną do seminarium

1We wtorek 12 listopada br. uczniowie klas: VI, VII i VIII w liczbie 42 osób wraz z opiekunami: p. dyrektor Grażyną Sawicką, p. wicedyrektor Anetą Miklaszewską, p. Ewą Kałuską oraz ks. Karolem Biardzkim udali się na wycieczkę do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej w Nowym Opolu. Głównym celem naszego wyjazdu było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Bogami będziecie”, który wystawili klerycy III roku studiów seminaryjnych. Zanim jednak zasiedliśmy na widowni, zwiedziliśmy monumentalny gmach naszej diecezjalnej uczelni wyższej, kształtującej przyszłych kapłanów. Uczniowie i opiekunowie z zainteresowaniem słuchali historii seminarium, jak również byli pod wielkim wrażeniem piękna i ogromu tego budynku. Po krótkiej modlitwie w seminaryjnej kaplicy udaliśmy się na aulę, wypełnioną niemalże 400 widzami oczekującymi na przedstawienie teatralne. Sztuka została zbudowana na wzór teatru amerykańskiego, w którym akcja rozgrywa się w jednym pomieszczeniu. Obradowała w nim komisja do spraw przeszczepów, złożona z pracowników kliniki, przedstawiciela opieki społecznej i księdza-prawnika wydelegowanego przez zarząd szpitala.
To właśnie klerycy wcieleni w te role decydowali, który z czekających na transplantację pacjentów jako pierwszy otrzyma nowe serce. Alumni siedleckiego seminarium choć przygotowują się do służby kapłańskiej, to wykazują się również innymi talentami, jak chociażby umiejętnościami aktorskimi. Dostrzegli to widzowie wyżej wspomnianego spektaklu, czego dowodem był długi aplauz na zakończenie występu. Ubogaceni tymi jakże ważnymi treściami, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami tuż po godzinie 16 dotarli do Grębkowa.

ks. Karol Biardzki