Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

IMG_2369

To było wyjątkowe zakończenie roku szkolnego. Po raz ostatni żegnali naszą szkołę uczniowie gimnazjum. Po dziewiętnastoletniej przerwie ponownie absolwentami byli ósmoklasiści.
I chociaż absolwenci wybrali żartobliwą konwencję uroczystości to i tak niejednemu widzowi zakręciła się w oku łza.

Uroczystość rozpoczęła przemówieniem Pani Dyrektor Grażyna Sawicka, głos zabrał również Przewodniczący Rady Gminy Pan Ireneusz Kowalski.

Jako pierwsi świadectwa z wyróżnieniem i nagrody odebrali uczniowie klas IV-VII. Wręczono również nagrody i dyplomy laureatom różnorodnych konkursów. Po tym głos zabrali absolwenci. Uczniowie klas gimnazjalnych i ósmoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i reżyserskie prezentując film: żartobliwie przedstawione scenki z kilku lekcji w naszej szkole. Podziękowania i kwiaty dla nauczycieli oraz pracowników szkoły od absolwentów, upominki dla absolwentów od uczniów klas siódmych i uroczyste ślubowanie: to  stałe punkty wpisane w program pożegnania szkoły przez uczniów najstarszych klas. Tak było i tym razem, towarzyszyła nam tylko świadomość, że gimnazjalistów żegnamy po raz ostatni.

Wszystkim absolwentom życzymy wspaniałych, kolejnych lat w nowych szkołach.
Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia!!!