Aktywny Dzień Dziecka 2019

Z pewnym opóźnieniem odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka. Było wesoło, kolorowo i niezwykle aktywnie. Pogoda dopisała,
a organizatorzy i sponsorzy zadbali, aby nie zabrakło atrakcji.

Na początek chętni uczniowie i nauczyciele (a takich nie brakowało) wzięli udział w Biegu o Medal Wójta Gminy Grębków. Ścigali się wszyscy – od dzieci z zerówek do uczniów klas gimnazjalnych. Zwycięzców wyłoniono w trzech grupach wiekowych.

Potem uczniowie mogli korzystać z różnorodnych sposobów aktywnego relaksu: gra w piłkę nożną i siatkówkę, gra w badmintona. Dużym powodzeniem cieszyły się rozgrywki w ramach Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grębkowie. Maluchy, ale również  starsi uczniowie, chętnie spacerowali po ścieżce sensorycznej (najtrudniejsza okazała się skrzynka wypełniona szyszkami). Uczniowie młodszych klas i zerówkowicze  rywalizowali na ścieżce-slalomie. Długa kolejka utworzyła się przy stoliku kosmetycznym, przy którym uczennice gimnazjum i pani Bożena Gołoś wykonywały kolorowe tatuaże i malowały twarze. W międzyczasie każda klasa wykonała wakacyjną pracę plastyczną. Upał, który panował już od kilku dni łagodzili strażacy z grębkowskiej OSP, którzy kilkakrotnie włączali kurtynę wodną – uczniowie z radością korzystali z tej mokrej atrakcji. Tego dnia nie mogło zabraknąć grillowanych kiełbasek – poczęstunek przygotowały mamy z Rady Rodziców.

Zwieńczeniem dnia było wręczenie medali i pucharów zwycięzcom biegu i turnieju szachowego. Pamiątkowe medale otrzymali wszyscy uczestnicy obu rywalizacji.

Za pomoc w organizacji i sfinansowaniu tego wspaniałego dnia dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Grębków Bogdanowi Dolińskiemu,
Pani Dyrektor Zespołu Grażynie Sawickiej, Pani Iwonie Kot, Pani Beacie Boruc, Firmie PENTEL i Firmie GDD, Druhom z OSP Grębków
i Radzie Rodziców.

dzień IMG_1848 IMG_2043