“Do Hymnu!”

IMG_141429 kwietnia o godzinie dziesiątej odbyło się w naszej szkole przesłuchanie w ramach ogólnopolskiego konkursu “Do Hymnu”. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury, a pomysł powstał przy okazji obchodów 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła zakwalifikowała się do konkursu jako jedna z 300-stu szkół podstawowych z terenu całej Polski.

W poniedziałek dwoje Jurorów – profesjonalnych muzyków oddelegowanych przez organizatora – wysłuchało trzech pieśni wykonanych przez ponad setkę uczniów z Grębkowa. Chór wykonał utwór obowiązkowy: Hymn Narodowy (4 zwrotki) oraz dwie wybrane spośród zaproponowanych w regulaminie konkursu pieśni hymniczne: “Bogurodzicę” i “Odę do radości”. Jury, zaproszeni goście i obecni w czasie przesłuchania pracownicy szkoły ze wzruszeniem wysłuchali pięknego śpiewu. Z wielką satysfakcją zarówno uczniowie jak i pani Aneta Miklaszewska, która ich przygotowała, wysłuchali słów uznania wyrażonych przez Jurorów.

Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników konkursu.

admin