Konkurs recytatorski “Warszawska Syrenka”

Syrenka-plakat-minW tym roku odbywa się 42 już edycja Konkursu Recytatorskiego “Warszawska Syrenka”. Wyszukanie młodych talentów recytatorskich, ożywienie kontaktu z poezją – takie między innymi cele postawił sobie główny organizator tej szlachetnej rywalizacji – Mazowiecki Instytut Kultury. Miło nam poinformować o sukcesach uczniów naszej szkoły w tym konkursie.

W eliminacjach gminnych w kategorii klas 0-III 1-sze miejsce zajął Wojciech Głuchowski (kl. III), 2-gie miejsce Antonina Miklaszewska (kl. III), 3-cie miejsce Amelia Czumaj; w kategorii klas IV-VI na 2-gim miejscu znalazła się Angelika Topolska (kl. Va); w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum 1-sze miejsce zajęła Maja Bieniak (kl. VIIb).

28 marca wszyscy ci uczniowie wzięli udział w eliminacjach regionalnych, które odbyły się w Łochowie. Jury konkursu doceniło umiejętności recytatorskie Antoniny i Wojtka. Tym razem w kategorii klas 0-III 1-sze miejsce zajęła Antonina Miklaszewska, 2-gie miejsce Wojciech Głuchowski. Serdecznie gratulujemy!!!

 

Antoninie życzymy sukcesu 13-14 kwietnia, kiedy to odbędzie się w Warszawie Finał Konkursu “Warszawska Syrenka”. Trzymamy kciuki:)

admin