Nieobozowa akcja zimowa zuchów w szkole (28.01. – 1.02.2019r.)

8. Bal28 stycznia 2019r. zuchy z 3 Gromady Zuchowej „Pogodne niedźwiadki” rozpoczęły zimową przygodę „Od bieguna do bieguna”. Przez pięć dni spotykaliśmy się w szkole uczestnicząc w cyklu zbiórek, gdzie poprzez zabawę zuchy miały możliwość poznania sekretów mroźnych krain oraz dostrzeżenia uroków i niebezpieczeństw zimy.
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zostania polarnikami i odkrywania Arktyki. Potem dzięki pomocy psa zaprzęgowego przedostaliśmy się na Biegun Południowy, gdzie poznaliśmy Królową Zimy na cześć której wydaliśmy bal.
Nie zabrakło również licznych zabaw na śniegu oraz wycieczki do Warszawy. Przejazd autokarem dla zuchów i harcerzy 3 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „KeDyw” zafundował Wójt Gminy Grębków Pan Bogdan Doliński, za co serdecznie dziękujemy.
Mamy nadzieje, że Nieobozowa Akcja Zimowa (NAZ) wejdzie do corocznej tradycji Naszej gromady.

phm. Małgorzata Bozińska