Wyniki konkursu na Lokalną Kampanię Informacyjną

IMG_20181205_132132“Akcja – segregacja. 2 razy więcej, 2 razy czyściej”

30 listopada zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu. W kategorii „Szkoły” zajęliśmy pierwsze miejsce.
Zadaniem konkursowym było przygotowanie i przeprowadzenie lokalnej kampanii promującej segregację odpadów. Konkurs był częścią Jubileuszowej 25 Akcji Sprzątanie świata – Polska. Organizatorem konkursu była Fundacja Nasza Ziemia, a partnerami i fundatorami nagród – Fundacja PlasticsEurope Polska i Cartoon Network.
Celem tegorocznej edycji była pomoc w selektywnej zbiórce, zwiększenie ilości odpadów poddawanych segregacji i poprawności ich segregowania .
Kampania została przeprowadzona przy współpracy Urzędu Gminy Grębków. Jej motywem przewodnim były hasła:

RECYKLING i SEGREGACJA ODPADÓW.

A oto działania które wykonaliśmy w ramach kampanii:

• Uczniowie klasy Va przygotowali przedstawienie dotyczące segregacji odpadów. Przedstawienie miało na celu wykształcenie umiejętności prawidłowego segregowania odpadów i kształtowanie postaw odpowiedzialności za stan środowiska. Ukazało również rolę recyklingu w ochronie zasobów przyrody. Przedstawienie obejrzeli uczniowie przedszkola, podstawówki i gimnazjum. Dla młodszych dzieci zorganizowaliśmy zagadki i konkursy dotyczące segregowania śmieci.
  • Uczniowie z klasy VIIa wykonali ulotki dotyczące segregowania odpadów, które rozdawali społeczności szkolnej i mieszkańcom Grębkowa.
    Wyruszyliśmy ulicami Grębkowa z hasłami promującymi segregację odpadów. Pozbieraliśmy również śmieci na terenie naszej miejscowości ( których nie było zbyt dużo). Nasza akcja przybrała formę happeningu.
  • 12.10.2018r. odbyło się spotkanie w Urzędzie Gminy na temat ochrony środowiska, segregacji odpadów i walki ze śmieciami. Dzieci dowiedziały się jak poprawnie segregować odpady, gdzie można je składować i co by było gdybyśmy nie segregowali śmieci.
  • Uczniowie przygotowali także gazetki ścienne dotyczące ochrony środowiska i segregacji odpadów.

Akcja Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Uczniowie naszej szkoły wiedzą jak ważna jest segregacja odpadów. Już od wielu lat zbieramy makulaturę, baterie i zakrętki od napojów dla chorych dzieci.

Te wszystkie działania przyczyniły się do sukcesu naszej szkoły. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w kampanii – uczniom i nauczycielom oraz tym, którzy wspierali nasze działania – rodzicom, pracownikom szkoły i Urzędu Gminy w Grębkowie.

Monika Sapiaska

Tu można przeczytać informację o wynikach konkursu na stronie organizatora