Świętujemy z Niepodległą

Przygotowania
Część artystyczna – “Wolna Niepodległa Nasza”
Legenda o Lechu, Czechu i Rusie
Śpiewamy Hymn Państwowy
Patriotyczne śpiewanieIMG_0333 Patriotycznie i na słodko5

W piątek 9 listopada w naszej szkole zagościła  biel i czerwień. Uczniowie i nauczyciele świetnie prezentowali się w bluzkach, koszulach, sukienkach w naszych narodowych barwach. Dopełnieniem stroju miał być biało-czerwony kotylion, więc na pierwszej lekcji zabraliśmy się do ich wykonania. W tym czasie część uczniów przygotowywała okolicznościowe plakaty.

Przed godziną dziesiątą zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć wzruszającą część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy ósmej i klas gimnazjalnych. Po nich wesołe przedstawienie o Lechu, Czechu i Rusie zaprezentowali nam uczniowie klasy drugiej.

Kulminacyjnym punktem piątkowych obchodów było odśpiewanie Hymnu Państwowego przy Krzyżu-Pomniku w centrum Grębkowa, po czym  Zuchy z gromady Pogodne Niedźwiadki zapaliły znicze przy Krzyżu-Pomniku. Na koniec Antonina i Martyna zaśpiewały piosenkę “Flaga” – piosence towarzyszył taniec z flagami  wykonany przez  uczniów klas piątych i szóstej.

Po powrocie do szkoły ponownie zebraliśmy się na sali gimnastycznej. Rozpoczęło się patriotyczne śpiewanie. Każda klasa przygotowała  piosenkę, którą zaprezentowała przed zgromadzoną publicznością.

Ten dzień z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci…

admin

IMG_20181111_103648W niedzielę – 11 listopada – uczestniczyliśmy w gminnych obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości.