,, Akcja – segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej”

IMG_20181010_11545324 września 2018r. nasi uczniowie wzięli udział w jubileuszowej akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Uczniowie klasy Va przygotowali przedstawienie dotyczące segregacji odpadów. Przedstawienie miało na celu wykształcenie umiejętności prawidłowego segregowania odpadów i kształtowanie postaw odpowiedzialności za stan środowiska. Ukazało również rolę recyklingu w ochronie zasobów przyrody.

Uczniowie z klasy VIIa wykonali ulotki dotyczące segregowania odpadów, które rozdawali społeczności szkolnej i mieszkańcom Grębkowa. Wyruszyliśmy ulicami Grębkowa z hasłami promującymi segregację odpadów. Pozbieraliśmy również śmieci na terenie naszej miejscowości ( których nie było zbyt dużo).

Akcja Sprzątanie Świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

DZIECI SEGREGUJCIE ŚMIECI!

Monika Sapiaska