Informacja dla rodziców

Drodzy Rodzice!

Wasze dziecko ma możliwość przynależenia do gromady zuchowej funkcjonującej w szeregach Związku Harcerstwa Polskiego. Gromada zuchowa to doskonałe miejsce aktywnego rozwoju dzieci. W gromadach, a później w drużynach harcerskich dzieci i młodzież przygotowują się do aktywnego, dorosłego życia. Harcerska szkoła życia oraz jej system wychowawczy odciska trwałe, pozytywne piętno na młodych ludziach i procentuje na całe dorosłe życie. Gromady zuchowe zajmują się działalnością artystyczną, turystyczną, ekologiczną itp. W trakcie zbiórek zuchy mogą choć na chwilę stać się policjantem, strażakiem, Indianinem, bajkową postacią, dzięki czemu poznają świat dorosłych poprzez zabawę.

3 Próbna Gromada Zuchowa „Pogodne niedźwiadki” chciałaby rozpocząć swoją działalność w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grębkowie jeszcze we wrześniu.

Szczegółowe informację zostaną podane na szkolnym zebraniu z rodzicami 17 września.