Wycieczka do Warszawy

21W piękną słoneczną środę 30 maja uczniowie klas V-VII pod opieką pań: Moniki Sapiaski, Iwony Patoki, Krystyny Dolińskiej i Marioli Wiechowskiej pojechali na wycieczkę do Warszawy. Jako pierwszy odwiedzili polski parlament, po którym oprowadzali ich bardzo sympatyczni przewodnicy. Zwiedzili salę posiedzeń, kuluary, obejrzeli tablice i makiety pamiątkowe oraz spacerowali słynnymi schodami. Dało się zauważyć wielu znanych nam z telewizji polityków.

Następnie uczestnicy wycieczki oddali się ćwiczeniom fizycznym w parku trampolin Hangar 646. Skoki i akrobacje pozwoliły im się zrelaksować i rozładować emocje towarzyszące uczniom pod koniec roku szkolnego. Zmęczeni, ale szczęśliwi spożyli posiłek i odetchnęli przed dalszą podróżą.

W Manufakturze Cukierków stali się prawdziwymi wyrobnikami cukierniczymi. Poznali technologię wytwarzania słodyczy, dekorowania i kolorowania. Każdy z uczniów i opiekunów miał przyjemność przygotowania i zdobienia słodyczy, które mógł zabrać na pamiątkę. Zajęcia dostarczyły wszystkim wiele radości i satysfakcji.

W pogodnych nastrojach uczestnicy wycieczki wrócili wieczorem do Grębkowa.

Iwona Patoka