PODSUMOWANIE   KONKURSU ,,Mój  las”.

IMG_7615Pod patronatem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów, Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligi Ochrony Przyrody odbyło się podsumowanie powiatowego etapu XXXI edycji konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Mój Las” 2017/2018.  W konkursie tym wzięło udział  280 uczniów, którzy nadesłali łącznie 280 prac. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 24 maja br.  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie.

Konkurs odbywa się  w dwóch etapach: regionalnym i centralnym. Biorą w nim udział dzieci i młodzież z szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, podzieleni na cztery kategorie wiekowe o tematyce: kategoria I   – Mój ulubiony mieszkaniec lasu, kategoria II  – Runo leśne i jego mieszkańcy, kategoria III – Zwierzęta leśne – sprzymierzeńcy czy szkodniki, kategoria IV – Ochrona różnorodności biologicznej w lasach.

Wśród wyróżnionych, znaleźli się również nasi uczniowie:

1. Julia Rejss z kl.II
  2. Weronika Milewska z kl. VIa
  3. Olga Roguska z kl. IIa gimnazjum

Wyróżnionym  uczennicom   serdecznie  gratulujemy.

Monika Sapiaska