Szkolny Konkurs „Mam talent”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Wielu naszych uczniów jest bardzo uzdolnionych, niektórzy mają swoje pasje, hobby nieznane bliżej szkolnej społeczności. Okazją do ich prezentacji był szkolny konkurs  „Mam Talent”, który po raz pierwszy odbył się w naszej szkole 15 maja. Konkurs zorganizowany przez gazetkę szkolną „Gimpresska” ma  na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Nasi uczniowie i nie tylko uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, talenty i uzdolnienia.  Nie zabrakło wokalistów, instrumentalistów, recytatorów, tancerzy  oraz dzieci uzdolnionych sportowo. Konkurs zakończył występ pani Agnieszki Kowalczyk, która niezwykle barwnie opowiedziała „Bajkę o złodzieju”.  Tego dnia każdy uczestnik miał na szkolnej scenie swoje „5 minut” sławy. Mimo  towarzyszącej tremy  wszyscy spisali  się świetnie,  wykazując przed publicznością nieprzeciętny talent. Jury w składzie: pani wicedyrektor Elżbieta Frączek, nauczyciel muzyki i zajęć artystycznych p. Hanna Żółkowska-Koper oraz przedstawicielka zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej, uczennica kl. VII Justyna Karczewska, wyłoniło najbardziej uzdolnionych. Wyniki przedstawiają się następująco:

KATEGORIA PRZEDSZKOLA

Miejsce I – Zuzanna Sasim

Miejsce II – Klaudia Karaś

– Maja Brewczyńska

Miejsce III – Jagoda Klukowska

– Nina Redek

KATEGORIA KLASY „O” – III

Jury przyznało tylko Miejsce I, które zajęły  Ex aequo:

– Antonina Miklaszewska (kl. II)

– Amelia Czumaj i Emilia Polkowska (kl. 0 a)

– Laura Pachnik i Oliwia Sasim (kl. I)
– Weronika Nykiel (kl. 0 b)

– Oliwia Drabarek (kl. 0 b)

KATEGORIA KLASY IV-VIII

Miejsce I – Duet: Angelika Topolska i Wiktoria Dymek (kl. IV a)

– Gracjan Matusik (kl. V )

Miejsce II – Duet: Julia Sasim i Wiktoria Namięta (kl. IV a)

Miejsce III – Duet: Nikola Łazińska i Oliwia Więch (kl. IV a)

KATEGORIA DOROŚLI

Miejsce I – p. Agnieszka Kowalczyk

Wszystkim uczniom  gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. W czasie najbliższego apelu szkolnego otrzymacie dyplomy i upominki. Zaprezentowaliście się wspaniale. Musimy pamiętać, że w każdym z nas drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować. Do zobaczenia za rok.

Iwona Patoka