Dzień Ziemi 2018

IMG_7286Dzień Ziemi – wydarzenie obchodzone corocznie od 1970 roku – ma uświadomić mieszkańcom naszej pięknej planety, że zasługuje ona i potrzebuje coraz bardziej tego, aby ją chronić.
25 marca w naszej szkole odbyła się akademia, w czasie której uczniowie klasy drugiej, klas szóstych i siódmoklasiści przedstawili ekologiczne problemy, z którymi boryka się Ziemia, a wraz z nią my – jej mieszkańcy. Młodzi artyści przekonywali, że każdy z nas ma wpływ na czystość naszej planety: sami jesteśmy producentami śmieci i to my może znacznie ograniczyć ich ilość.
Ciekawym elementem występów był konkurs ekologiczny: uczennice klasy VII czytały zagadki, których rozwiązaniem były nazwy związane z otaczającym nas środowiskiem przyrodniczym. Każdy kto podał prawidłową odpowiedź otrzymywał sadzonkę drzewka. Obdarowanych było baaardzo wielu, zatem w okolicznych ogrodach z pewnością wkrótce wyrosną piękne nowe świerki. Mamy nadzieję, że żadne drzewko nie zmarnuje się.