Mistrz Polski w Nordic Walking Łukasz Witczuk w naszej szkole

IMG_7146W poniedziałek 9 kwietnia odwiedził naszą szkołę pan Łukasz Witczuk – Mistrz Polski w Nordic Walking. Ta forma rekreacji, właściwie można śmiało powiedzieć – sport, zyskuje  w ostatnich latach coraz więcej sympatyków w całej Polsce. Został wymyślony przed stu laty jako forma całorocznego treningu dla fińskich narciarzy.

Pan Łukasz zaprezentował kilka ciekawych filmów, przekazał wiele cennych informacji dotyczących techniki maszerowania z kijami, tak aby ta forma rekreacji była najbardziej efektywna. Jak usłyszeliśmy korzyści płynące z uprawiania nordic walking są nie do przecenienia: jest to sport dla młodych i dla starszych, dla tych którzy chcą wzmocnić mięśnia oraz dla tych, którzy pragną spalić nadmiar kalorii. Nie obciąża stawów, pomaga osobom, które mają problemy z sercem. Nasz gość zachęcał do licznego udziału w kolejnym Marszu Nordic Walking w Kopciach na początku maja.

Spotkanie zorganizowała pani Renata Jachmowicz – nauczycielka wychowania fizycznego w naszej szkole, która może się poszczycić znaczącymi sukcesami w nordic walking – w ostatnią sobotę 7 kwietnia pani Renata wraz z trójką innych zawodników wywalczyła pierwsze miejsce w Sztafetowych Mistrzostwach Polski Nordic Walking.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie. Do zobaczenia na ścieżkach wokół Grębkowa, w czasie spaceru z kijkami.