Jeszcze raz – Choinka Noworoczna w Grębkowie

IMG_6029W klimacie świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, 4 stycznia, w grębkowskiej podstawówce odbyła się Choinka Noworoczna. Kolędy zaśpiewane przez szkolny chór przeniosły wszystkich do Betlejem, do ubogiej stajenki, gdzie w żłóbku na sianie Maryja położyła Jezusa. Widzowie zebrani na sali gimnastycznej mogli znów poczuć tę przedziwną radość, którą niesie ze sobą cud narodzenia się Boga- Człowieka na ziemi. Uczniowie z oddziału przedszkolnego przy pomocy koleżanek z klasy czwartej wystawili „Jasełka”. Stajenkę ozdobiły świąteczne światełka. W stajence pojawiła się Święta Rodzina. Aniołowie zbudzili „Bosego Pastuszka” wskazując mu drogę do Betlejem. „Ze wschodu na wielbłądach” przyjechali Monarchowie przywożąc nowonarodzonemu cenne dary. Nie zabrakło szkolnych dzieci ze słodyczami, laurkami, serduszkami i piosenki:

Pozdrowiony bądź w Grębkowie Jezusie maleńki.

Pozdrowiony bądź tu w szkole najlepiej, najpiękniej.

Świeci gwiazda nad Grębkowem, tak jak nad Betlejem.

Przychodząc dajesz nam miłość, wiarę i nadzieję.

Dzień Babci i Dziadka przypada 21 i 22 stycznia, ale w grębkowskiej szkole świętuje się go zawsze przy okazji  Choinki Noworocznej. W tym roku dzieci także złożyły w tym dniu swym dziadkom życzenia. Wierszami i piosenkami wyraziły  im swoją miłość i wdzięczność. A potem odbył się karnawałowy bal. Wszyscy bawili się wspaniale przy muzyce pop, disco- polo i innej. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych dla nich konkursach. „Były tańce i swawole, pojedynczo, w parach, w kole”, romantycznie i w podskoku, tak jak zawsze, jak co roku na zabawie choinkowej w naszej szkole podstawowej.

Agnieszka Kowalczyk