Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka

baltazar28 listopada 2017 roku nasi najmłodsi uczniowie z klas 0 – III obejrzeli spektakl teatralny pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka” wystawiony na scenie Węgrowskiego Ośrodka Kultury przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Jest to nowa, autorska wersja znanej bajki o Wawelskim Smoku. Główny bohater – Wawelski Smok w towarzystwie swoich wypróbowanych przyjaciół zabrał  dzieci w tajemniczą wyprawę pełną przygód i niebezpieczeństw. Na domiar złego w ślad za Smokiem podążył szpieg z Krainy Deszczowców, który za wszelką cenę pragnął, aby wyprawa nie osiągnęła celu.

Spektakl pokazał dzieciom, że pomagając sobie wzajemnie i  kierując się dobrym sercem, można przezwyciężyć nawet największe przeszkody. W atmosferze wspaniałej zabawy, nasi mali widzowie poznali znaczenie słowa przyjaźń, lojalność, współpraca.