“Drzewko za makulaturę”

IMG_4762W poniedziałek 30.10.201 r. klasa VIa  wzięła udział w akcji „Drzewko za makulaturę”, która odbyła  się przy biurze Nadleśnictwa Siedlce. Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu,  za przyniesienie  5 kg makulatury otrzymała  drzewko.

Celem akcji  było  upowszechnianie dobrych zwyczajów związanych z dbaniem o środowisko naturalne poprzez segregację odpadów i recykling oraz uświadamianie skutków zaśmiecania lasów. Była  to jednocześnie promocja drewna jako surowca odnawialnego, służącego do produkcji papieru. Akcja przyczyni się również do czynnego sadzenia drzew. Uczniowie naszej szkoły przywieźli z Nadleśnictwa piękne, młode drzewka, które zostaną posadzone na terenie otaczającym naszą szkołę.

Na zakończenie  wyjazdu   uczniowie spędzili miłe chwile na kręgielni “Lemon”.

Pomimo szalejącego w dniu wyjazdu huraganu Grzegorz, atmosfera na wycieczce była bardzo gorąca:)

Monika Sapiaska