Artystyczna podróż po Europie dobiegła końca

Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Grębkowie zakończyła „Artystyczną podróż po Europie”. W dniach 22- 25 maja odbyło się ostatnie spotkanie partnerów projektu Erasmus+. Tym razem tylko nauczyciele (bez uczniów) spotkali się w Rydze – stolicy Łotwy. Naszą szkołę reprezentowały Grażyna Sawicka – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego oraz Ewa Kałuska – koordynator projektu, nauczyciel języka angielskiego.
Uczestnicy projektu zostali mile powitani przez społeczność Szkoły Podstawowej im. Rigas Valda, obejrzeli tańce narodowe i wysłuchali piosenek ludowych w wykonaniu uczniów. Mieli także okazje podpatrywać różnorodne zajęcia artystyczne (na Łotwie rok szkolny kończy się 1 czerwca i ostatnie dwa tygodnie uczniowie mają w szkole tylko zajęcia sportowe i artystyczne).
Jednak głównym celem wizyty było podsumowanie projektu i pisanie wspólnej części raportu końcowego. Popołudniami nauczyciele zwiedzali piękne Stare Miasto w Rydze oraz spacerowali po nadbałtyckiej plaży w Jurmala.
W trakcie trwania projektu powstało wiele produktów końcowych m. in. prezentacje szkół w programie Prezi, video „Happy”, filmy z wizyt w szkołach, wiele prac plastycznych wykonanych w różnych technikach. Do obejrzenia multimediów zapraszamy na naszą stronę internetową, zakładka – udział w programach‎.

Tu możecie zobaczyć jak przebiegał udział naszej szkoły w programie Erasmus+: wizyty partnerskie i niektóre produkty końcowe.
Grębków w programie Erasmus+

Kolejny link przeniesie Was do strony, na której znajdziecie materiały z pobytu naszych europejskich przyjaciół w Grębkowie.
Spotkanie w Grębkowie