Nasz udział w programie “Jesteś widoczny jesteś bezpieczny”

IMG_3023Niedawno w naszej szkole odbyła się świetna impreza pod hasłem “Jesteś widoczny jesteś bezpieczny”. Grupa uczniów z klas piątych czynnie włączyła się w realizację zadań tego programu biorąc udział w etapie powiatowym XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Uczniowie zgłębiali wiedzę teoretyczną dotyczącą przepisów, “rozgryzali” sytuacje na skrzyżowaniach dróg, ćwiczyli zasady udzielania pierwszej pomocy, doskonalili jazdę na rowerze na torze manewrowym.

26 kwietnia sprawdzili swoje umiejętności rywalizując z 15 drużynami ze szkół podstawowych powiatu węgrowskiego. Tym razem nie udało się wywalczyć miejsca na podium (nasza drużyna zajęła w klasyfikacji ogólnej 7-me miejsce), ale udział w turnieju na pewno przyczyni się do podniesienia świadomości uczestników dotyczącej bezpiecznego zachowania na drodze.