Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 IMG_7953czerwca uczniowska brać Szkoły Podstawowej w Grębkowie z radością przywitała wakacje. Przedtem jednak uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016.

Pani Dyrektor wyróżniła najlepszych uczniów wręczając świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe. Wielu uczniów otrzymało książki za zajęcie czołowych miejsc w konkursach organizowanych przez Bibliotekę Gminną. Zgromadzeni goście poznali laureata konkursu “Mój Las” organizowanego przez Nadleśnictwo Siedlce oraz laureatów konkursu plastycznego na logo programu Erasmus Plus “Artystyczna podróż po Europie” (nasza szkoła uczestniczy w programie od września 2015 roku). Dwie uczennice otrzymały wyróżnienie za wysokie wyniki w Konkursie  Kangur Matematyczny.

Bohaterami uroczystości byli jednakże uczniowie klasy szóstej. Dla nich było to ostatnie wydarzenie w grębkowskiej podstawówce. Szóstoklasiści, po odebraniu świadectw ukończenia szkoły, dyplomów i nagród przedstawili wesołą część artystyczną, w której sparodiowali swoich nauczycieli. Tradycją już jest, że uczniowie kończący szkołę tańczą poloneza. Rodzice z łezką w oku i niemałą dumą obserwowali swoje dzieci, z przejęciem kroczące po sali gimnastycznej. Na koniec nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście zostali obdarowani kwiatami.

Wakacje stały się faktem. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wspaniałego wypoczynku. Szóstoklasistom (dzisiaj już absolwentom szkoły) życzymy wspaniałych nowych przyjaciół w gimnazjum i jak najlepszych osiągnięć w nauce.