Pierwsza pomoc – ważna sprawa!

WP_20160518_081Klasy czwarte uczestniczyły dzisiaj w niezwykle ważnej lekcji. Pan Hubert Rybak – nauczyciel wychowania fizycznego – zapoznał uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaczęło się od obejrzenia filmu, a potem był pokaz i praktyczne ćwiczenia. Pan Hubert pokazał jak pomóc poszkodowanemu, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia.
Uczniowie potrafili na koniec lekcji odpowiedzieć co dzieje się w mózgu poszkodowanego po 4 minutach od chwili zatrzymania krążenia, jak długo należy prowadzić resuscytację, jakie czynności wykonuje ratownik udzielający pomocy. Kilku uczniów praktycznie doskonaliło swoje umiejętności ćwicząc z fantomem.

Pan Hubert zapowiedział kolejne lekcje z zakresu pomocy przedmedycznej. Czekamy z niecierpliwością.