Spotkanie z autorką “Dynastii Miziołków”

IMG_663210 maja Gminna Biblioteka w Grębkowie zaprosiła uczniów klas piątych i szóstych z całej gminy na spotkanie z panią Joanną Olech. Autorka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży okazała się niezwykle miłą i wesołą osobą. Jest z wykształcenia grafikiem i swoją karierę zawodową zaczynała jako ilustratorka w jednym z młodzieżowych czasopism. Przypadek sprawił, że napisała do tej gazety pierwszą historię – pamiętnik małego chłopca. Zapiski Miziołka tak spodobały się czytelnikom, że powstały kolejne i kolejne. Było ich tak dużo, że zostały wydane w formie książki. Obecnie “Dynastia Miziołków” jest jedną z ulubionych lektur uczniów szkół podstawowych.
Spotkanie z panią Joanną urozmaiciły wesołe konkursy, zgadywanki, ciekawe historie z życia pisarki oraz mnóstwo informacji i rad dla tych, którzy w przyszłości chcieliby napisać własną powieść. Do szkoły przynieśliśmy ogromny plakat z rysunkami wykonanymi własnoręcznie przez panią Joannę Olech i z dedykacją skierowaną do uczniów naszej podstawówki.