Wspólne czytanie Sienkiewicza!

Rok 2016 – rokiem Henryka Sienkiewicza. Nasza szkoła czynnie przyłączyła się do tego projektu. Na korytarzu szkolnym można już obejrzeć część prac plastycznych, które wpłynęły w ramach ogłoszonych w lutym konkursów.

W czwartek 5 maja przypada 170 rocznica urodzin Patrona naszej szkoły. Cała szkolna społeczność weźmie w tym dniu udział w wyjątkowej akcji ogłoszonej przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz Biuro Rekordów Guinessa: “Ustanowienie Rekordu Polski w czytaniu Sienkiewicza – Czytaj z nami Sienkiewicza”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 – w naszej szkole wspólne czytanie przeprowadzimy na sali gimnastycznej. Zachęcamy wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem w czwartkowe przedpołudnie, aby dołączyli do nas. To świetna okazja, aby oddać hołd wybitnemu polskiemu pisarzowi, Patronowi naszej szkoły dokładnie w rocznicę jego urodzin. Zapraszamy!

Regulamin akcji dostępny jest na stronie organizatora: www.muzeumsienkiewicza.eu