2016 – Rokiem Henryka Sienkiewicza

ce49f-henryk_sienkiewicz_z_rokiem_

W 2016 r. przypada 170 rocznica urodzin i 100 rocznica śmierci znakomitego pisarza, noblisty – Henryka Sienkiewicza.

Nasza szkoła, nosząca zaszczytne imię Henryka Sienkiewicza, aktywnie włączy się w obchody wymienionych rocznic poprzez promocję twórczości noblisty, pogłębienie wiedzy o Patronie, poznanie przez uczniów miejsc związanych z pisarzem, kontynuowanie tradycji spotkań Braci Sienkiewiczowskiej, współpracę szkół i nauczycieli z powiatu węgrowskiego.

W ramach promocji twórczości wielkiego Polaka i pogłębienia wiedzy na temat Noblisty, patrona naszej szkoły ogłaszamy konkursy:

DLA klasy O-III – konkurs plastyczny: „Klasowy portret Henryka Sienkiewicza” /praca zespołowa, technika dowolna/;

Dla klasy I-III – konkurs plastyczny: „Okładka do książki „W pustyni i w puszczy”;

Dla klasy IV-VI

• konkurs plastyczny: „Scena z utworu Henryka Sienkiewicza – praca przestrzenna”;

• konkurs literacko – plastyczny: „Komiks przedstawiający losy Stasia i Nel”;

• konkurs literacki: wiersz lub opowiadanie pod tytułem: „Gdy myślę o Henryku Sienkiewiczu, to…” lub „ Gdyby Henryk Sienkiewicz przyszedł dzisiaj do Twojej szkoły, to byłby…”;

• konkurs multimedialny: „Poprzez obraz, tekst, muzykę, dźwięk, wstawki filmowe itp. dokonaj przeglądu dzieł Henryka Sienkiewicza”;

• turniej wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza /turniej zespołowy/.

Prace konkursowe należy składać- najpóźniej- do 15 kwietnia 2016 r., do p. Joanny Cieplińskiej.

Regulaminy konkursów i karty zgłoszeniowe można pobrać od wychowawców, p. Joanny Cieplińskiej lub ze strony szkoły.

Wszystkie materiały związane z udziałem szkoły w programie obchodów Roku Henryka Sienkiewicza znajdziecie w zakładce “Udział w programach”