Uczniowie z Kotunia w Grębkowie

8 grudnia do Public1znej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie przybyła młodzież, Pani Dyrektor i nauczyciele z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kotuniu. Przyjechali po to, aby dzieciom z klas drugich “opowiedzieć o Polsce”. Odbyli słowną “podróż do największych miast Polski”, Przypomnieli legendy związane z tymi miastami. Drugoklasiści poznali najważniejsze wydarzenia z historii swojej Ojczyzny, ważne daty, święta. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące Polski, słuchały piosenek o pięknej polskiej ziemi. Wspaniałą lekcję historii dla młodych ludzi przygotowała młodzież pod kierunkiem p. Małgorzaty Urban- nauczycielki języka niemieckiego i opiekuna wolontariatu w Kotuniu, któremu towarzyszy idea “Pomagamy potrzebującym, zawsze jest nadzieja”. Niesamowita lekcja zakończyła się wspólnym odśpiewaniem piosenki “Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”. Pani dyrektor z Kotunia i p. dyrektor z Grębkowa złożyły wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, a dzieci i młodzież wymieniły się skromnymi upominkami. Oby takich lekcji było jak najwięcej.

Agnieszka Kowalczyk