Szkolne kolędowanie

2IMG_47351 grudnia 2015
“Poranek z kolędą” – pod takim hasłem cała społeczność Zespołu Szkolno-
Przedszkolnego w Grębkowie zebrała się w sali gimnastycznej, aby wspólnie śpiewać tradycyjne i te bardziej nowoczesne kolędy. W otoczeniu zielonych drzewek, przy świetle świec poczuliśmy magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przy okazji tego spotkania zostały wręczone nagrody i dyplomy dla uczniów wyróżnionych w konkursach zorganizowanych przez naszą szkolną bibliotekę: uczniowie szkoły podstawowej rywalizowali w konkursie graficznym “Portret Świętego Mikołaja”, uczniowie gimnazjum wymyślali hasła promujące czytelnictwo.
Do tradycji należy wędrówka szkolnych kolędników, którzy przekazują życzenia świąteczne i podziękowania instytucjom oraz osobom prywatnym współpracującym z naszą placówką. Weseli przebierańcy odwiedzili także uczniów w szkole oraz dzieciaki w przedszkolu i w zerówkach. Przynieśli słodkie niespodzianki dla małych i starszych łasuchów.