V Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy Małemu”

V Festiwal Kolęd i Pastoralek „Kolędujmy Małemu” odbył się 13.01.2015r. w Grębkowie. Organizatorem imprezy jest Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Grębkowie, a dokładnie panie Hanna Żółkowska-Koper i Iwona Patoka. W tegorocznej uroczystości uczestniczyły szkoły podstawowe, gimnazja i przedszkola z trzech gmin powiatu węgrowskiego: Grębków, Liw i Wierzbno. Gospodynią festiwalu była p. Elżbieta Frączek, dyr. szkoły, a prowadzącymi gimnazjaliści z kl. III-Aneta Gral i Piotr Pawlak. W pracach jury uczestniczyli: ksiądz Krzysztof Pawelec dziekan dekanatu grębkowskiego(przewodniczący komisji) oraz ksiądz Andrzej Popławski, proboszcz parafii Kopcie i organista z Grębkowa Waldemar Wójcik. Dzieci i młodzież-uczestnicy festiwalu zaprezentowali naprawdę wysoki poziom wokalny. Można też było usłyszeć całe bogactwo repertuarowe kolęd, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych. Jury miało bardzo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców, a są to:

Kategoria Przedszkola i Klasy „0”:

I miejsce – Joanna Borzymek z Przedszkola w Grebkowie,
II miejsce – Antonina Miklaszewska z PSP w Grebkowie.

Kategoria Szkoły Podstawowe kl. I-III:

I miejsce – Patrycja Pałyska z SSP w Wyszkowie,
II miejsce – Weronika Kuzak z PSP w Grębkowie,
III miejsce – Dorota Strzałkowska z SSP w Wyszkowie.

Kategoria Szkoły Podstawowe kl. IV-VI:

I miejsce – Zespół wokalny (Justyna Karczewska, Iga Roguska, Olga Roguska)z PSP w Grębkowie,
II miejsce – Magdalena Skarżyńska z SP w Krypach,
III miejsce – Zespół wokalny (Anna Jaworska, Alicja Jaworowska, Justyna Jaglińska) z SP w Wierzbnie.

Kategoria Gimnazja:

I miejsce – Natalia Błaszkiewicz z PG w Grębkowie,
II miejsce – Joanna Szpakowska z Gimnazjum w Krypach,
III miejsce – Elwira Sprzonczak z PG w Grębkowie.

Dzięki sponsorom zwycięzcy festiwalu otrzymali pamiątkowe statuetki, a wszyscy uczestnicy upominki i dyplomy oraz słodki poczęstunek. Poza konkursem zaprezentował się chór z PG w Grębkowie. Słowa uznania należą się organizatorom-za kultywowanie pięknej tradycji kolędowania i promowanie uzdolnionej wokalnie i instrumentalnie młodzieży oraz wielu nauczycielom-opiekunom, którzy już od kilku lat przygotowują dzieci do konkursu i ciągle zaskakują wyborem ciekawego repertuaru. Zapraszamy do wspólnego kolędowania w Grębkowie już za rok!