IX DYKTANDO SZKOLNE

12 czerwca już po raz dziewiąty odbył się w naszym gimnazjum konkurs ortograficzny DYKTANDO SZKOLNE. Jego celem jest dbałość o czystość i piękno języka polskiego, a tym samym motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji.  Uczestnikami są przedstawiciele  klas I-III, w tym roku do konkursu przystąpiło 17 uczniów. Młodzież pisała przygotowany przez nauczycieli polonistów tekst o marzeniach i hobby przyjaciółek. Najlepiej  IX DYKTANDO SZKOLNE napisały: I miejsce: Honorata Abramowska (IIIb), /opiekun: p. Iwona Patoka/, II miejsce: Dominika Pachnik (IIIb), /opiekun: p. Iwona Patoka/, III miejsce: Magdalena Strupiechowska (IIa), /opiekun: p. Małgorzata Duszak/.  Mistrzyniom ortografii serdecznie gratulujemy!

/IP/