Spotkanie z dziennikarzem

Dzisiaj mieliśmy przyjemność spotkać się z panem Mateuszem Majewskim, redaktorem naczelnym  „Głosu Węgrowa i okolic”. Poznaliśmy blaski i cienie zawodu dziennikarza oraz rynek prasy lokalnej i jej zadania. Pan redaktor w przystępny sposób opowiedział nam o swojej pracy,  o tym, jak powstaje czasopismo regionalne, co w zawodzie dziennikarza daje radość. Przybliżył wiele tajników tej niełatwej profesji, jednocześnie zachęcając do tworzenia własnych tekstów przez młodzież.  Pan Mateusz wspomniał też  i o swojej miłości do ziemi węgrowskiej oraz fascynacji jej historią. W spotkaniu uczestniczyły uczennice Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Grębkowie pracujące w kole dziennikarskim pod opieką p. Iwony Patoki.

/IP/